Havajské ostrovy

Havaj - sopka Mauna KeaHavajské ostrovy tvoří 8 hlavních velkých ostrovů a dalších asi 120 malých ostrůvků. Na některé z nich, především na ty největší a nejznámější, byste si určitě měli udělat během své dovolené čas a navštívit je. Nejvýznamnějšími ostrovy jsou Hawaii, Oahu, Maui a Kauai. Na každém z nich najdete úžasné dlouhé pláže i tropické pralesy s množstvím vodopádů.

Hlavní město Honolulu se nachází na ostrově Oahu, který je třetím největším ze všech Havajských ostrovů. Oahu je také znám díky svému přístavu Pearl Harbor, na který během druhé světové války zaútočili Japonci. Kromě opalování a plavání v moři můžete vyzkoušet i některý vodní sport, například sufring nebo potápění. Večer si určitě zajděte za zábavou do místní restaurace, baru nebo tanečního klubu.

Největší je ovšem ostrov Hawaii, jehož největšími lákadly jsou vyhaslá sopka Mauna Kea a doposud činná sopka Mauna Loa. Tomuto ostrovu se také někdy přezdívá Velký nebo také Orchidejový ostrov. V zimě se na sopce Mauna Kea dá dokonce lyžovat. Pokud by se měřila výška této sopky ode dna moře, byla by to nejvyšší hora na světě. Velmi oblíbený je i národní park Hawaii Volcanoes nebo Údolí Králů, Waipio Valley, kde můžete obdivovat nejvyšší havajské vodopády.

Jedním z nejznámějších Havajských ostrovů je i věčně zelená Maui, která je často vyhledávaná milovníky horské turistiky, kteří se sem míří podívat na kráter sopky Haleakala. Maui je také vyhlášená mezi fanoušky potápění. Za návštěvu zde stojí i místní národní park Waianapanapa.

Rezervujte si letenku na Havajské ostrovy!

Dalším významným ostrovem je Kauai, Zahradní ostrov, který je ze všech ostrovů v souostroví tím nejstarším a nejseverněji položeným. Největšími lákadly jsou zde oblasti Na Pali Coast a Waimea Canyon, kterému se někdy přezdívá „Grand Canyon Pacifiku“. Zdejší překrásné nedotčené přírody si všimli i filmový tvůrci, kteří na tento ostrov umístili děj slavného Jurského parku.

Vyberte si nádherný hotel na Havaji!

© Copyright 2020 | Havaj (USA) | www.ehavaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz