Honolulu

Havaj - Honolulu - Iolani PalaceHlavním městem Havajských ostrovů je Honolulu na ostrově Oahu. Název Honolulu by se dal přeložit jako chráněná zátoka. Honolulu je významným ekonomickým, kulturním i vzdělávacím centrem celého Tichomoří a důležitým dopravním uzlem. Nedaleko města se nachází jedno z nejrušnějších letišť na ostrově, Honolulu International Airport.

Nejznámější pláž na Havajských ostrovech, Waikiki, naleznete právě v hlavním městě Honolulu. Je to překrásná dlouhá písčitá pláž, která je lemovaná vzrostlými palmami. Symbolem hlavního města je Diamond Head, tedy Diamantová hlava, kam míří tisíce turistů k neaktivní sopce. Je to také místo, které nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na město. Samotné Honolulu je velmi moderní město, pro které je typické velké množství mrakodrapů, luxusních hotelů i obchodních center. Nejluxusnější hotely, kam patří například hotel Hilton nebo Four Season, najdete u pobřeží města.

Největší a nejdůležitější havajské město Honolulu bylo založeno už roku 1816, tedy v době, kdy byla Havaj ještě Havajským královstvím. Za hlavní město bylo zvoleno o pár let později, v roce 1845.

K místům, která musíte v Honolulu navštívit, patří kromě pláže Waikiki i Iolani Palace, který sloužil jako sídlo havajských panovníků. Dnes se zde nachází významné muzeum. Další důležitou stavbou je Ali´iolani Hale, která sloužila jako knihovna a národní muzeum, posléze ale byla přeměněna na soudní dvůr. V současné době se zde nachází muzeum soudní historie.

Vyberte si z nabídky zájezdů na Havajské ostrovy!

V Honolulu můžete dále navštívit i kostel Kawaiaha´o Church pocházející z roku 1842. Mezi další muzea, která se dají v Honolulu navštívit, patří i Hawaii State Art museum nebo Honolulu Academy of Art, kde se nacházejí obrazy světově známých umělců, jako jsou Van Gogh, Monet, Rembrant či Picasso. V neposlední řadě zde najdete Bishop Museum, muzeum zachycující historii a krajinu Havajských ostrovů.

Rezervujte si letenku na Havaj za úžasnou cenu!

© Copyright 2020 | Havaj (USA) | www.ehavaj.cz
Provozuje: TravelBees.cz